Na czym polega konsolidacja zadłużenia?

Wyobraź sobie sytuację, w której mógłbyś lub mogłabyś się znaleźć. Jesteś kredytobiorcą z hipoteką, pożyczką gotówkową na wyposażenie swojego mieszkania oraz kredytem samochodowym na zakup auta. Ponadto czekają Ciebie dodatkowe wydatki. Ponieważ posiadasz kredyt hipoteczny podpisany w banku A, kredyt samochodowy w banku B a pożyczkę zawarłaś ze sklepem, który zaoferował sprzedaż ratalną, każdy rata za dane zobowiązanie płacona jest w innym terminie. Musisz zatem pamiętać o trzech comiesięcznych ratach. Czy nie było by prościej zamienić je w jedną wygodną ratę? Tak, właśnie na tym polega konsolidacja zadłużenia. Bank, który oferuje takie rozwiązanie łączy Twoje ługi w jedno zobowiązanie finansowe. To tak jakby wykupił wszystkie obciążające Ciebie kredyty i pożyczki jednocześnie nakładając na Twoją osobę nowy kredyt konsolidacyjny.

Rozwiązanie, które się opłaca

Tym oto sposobem możesz zwracać pojedynczą ratę miesięcznie, która jest nawet do 30% niższa od sumy dotychczas płaconych rat. Ponadto uzyskujesz dłuższy okres kredytowania,ponieważ umowa jest niejako podpisywana od nowa, tylko tym razem z jedną instytucją finansową.

Wielu zadłużonych konsumentów decyduje się na ten krok, gdyż jest im łatwiej regulować swoje zobowiązania. Poza tym mogą skorzystać z usług dowolnego banku proponującego konsolidację, a nie skupiać się jedynie na tym, w którym posiadają otwarte konto.