Alior Bank kredyt konsolidacyjny

O Alior Banku

Powstał w 2008 roku jako polska Spółka Akcyjna wchodząca w skład Związku Banków Polskich z siedzibą w Warszawie. Jest bankiem uniwersalnym kierującym swoją ofertę zarówno do klientów indywidualnych jak i przedsiębiorców. Prezesem Alior Bank jest Wojciech Sobieraj, a kapitał zakładowy instytucji wynosi 1 292 577 120 zł. Zatrudnia kilka tysięcy pracowników i dysponuje prawie tysiącem placówek w Polsce (dane na rok 2017), a w roku 2015 nastąpiła jego fuzja z Bankiem Meritum. Z kolei 4 listopada roku 2016 po podziale Banku BPH doszło do połączenia jednej z jego części z Alior Bankiem. Dzięki swoim nowatorskim produktom finansowym, rozbudowanej sieci placówek a ponadto nowoczesnej bankowości mobilnej i internetowej Alior Bank otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Między innymi zdobył pierwsze miejsce jako Przyjazny Bank Neewsweeka w 2010 roku oraz Złoty Bank w plebiscycie Złoty Bankier w 2012 roku, Orła Rzeczpospolitej w roku 2013 czy nagrodę dla Najszybciej rozwijającego się Banku 2014.

Dane kontaktowe:

Alior Bank S.A.
ul. Postępu 18 B, 02-676 Warszawa
infolinia: 19 502 (z sieci Play: 12 19 502) lub 12 370 7000
e-mail: [email protected]

Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku

Bank oferuje swoim klientom dwa rodzaje skonsolidowanych zobowiązań finansowych:

  • kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką
  • konsożyczka

Pierwsza opcja umożliwia uzyskanie gotówki, która nie podlega prowizji i może stanowić do 20% całkowitej wartości zobowiązań konsolidacyjnych. Wypłata potrzebnych środków odbywa się zwykle w ciągu jednego dnia, a okres kredytowania jest dostosowany do potrzeb klienta oraz jego aktualnej sytuacji finansowej. Kredytobiorca ma możliwość spłaty zobowiązania finansowego przed wyznaczonym terminem.

Deser jabłkowy
Alior Bank oferuje konsożyczkę dostosowaną do aktualnych potrzeb klientów

Konsolidować można kredyty ratalne lub samochodowe, pożyczki, limity na koncie oraz karty kredytowe. By otrzymać kredyt niezbędny jest tylko dowód osobisty. Ponadto bank akceptuje różne źródła dochodu, może to być zlecenie a także umowa o dzieło.

Jak wziąć kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką:

  • wybrać placówkę Alior Banku
  • wypełnić na miejscu wniosek
  • czekać na decyzję kredytową

Konsożyczka to opcja zamiany kilku rat powstałych z zaciągniętych pożyczek w jedną comiesięczną ratę. Cechuje się niskim oprocentowaniem, które wynosi 5,9% a maksymalna kwota o którą można aplikować nie powinna przekraczać 200 000 zł. Należy jednak pamiętać, że minimalna wartość pożyczek do skonsolidowania to 25 000 zł, a kredytu konsolidacyjnego to 30 000 zł. Każdy z klientów korzystających z konsożyczki ma możliwość uzyskania dodatkowej gotówki na dowolny cel.

Przykładowy koszt kredytu konsolidacyjnego

Przykładowa kwota kredytu [zł]
87 000
RRSO [%]
7,55
Oprocentowanie zmienne[%]
5,9
Koszt kredytu [zł]
34 527,37
Całkowita kwota do zapłaty [zł]
121 527,37